Koronavirusi, shkon në mbi 848 mijë numri i vaksinimeve të kryera që nga fillimi i fushatës, 8401 në 24 orët e fundit

Foto nga procesi i vaksinimit në Sheshin Skënderbej

Ka shkuar në 862 628 numri i vaksinimeve kundër koronavirusit të kryera në vend që nga fillimi i fushatës së vaksinimit. Shifra u bë me dije nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila thotë po ashtu se në 24 orët e fundit janë kryer 8401 vaksinime.

Procesi i vaksinimit në vend vijon me ritme mjaft të shpejta, ndërsa po ashtu çdo javë mbërrijnë doza vaksinash, duke e çuar totalin në 956,250 doza.

Duket se vendi ynë po shkon kështu drejt fundit të pandemisë, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar vetëm 5 raste të reja infeksioni dhe asnjë viktimë.

Po ashtu, Ministrja Manastirliu bëri me dije se në spitalin Infektiv, i cili është spitali i fundit COVID në Tiranë, po marrin trajtim vetëm 9 pacientë.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge