Kosova e vajzave turpërohet në përballjen me Poloninë, humb 7-0! Shqipëria humb 5-0 nga Norvegjia

Kosova e vajzave turpërohet në përballjen me Poloninë, humb 7-0! Shqipëria humb 5-0 nga Norvegjia

Polonia feston një prej golave

Ekipi përfaqësues i Kosovës për vajza është mposhtur me rezultat e thellë 7-0 nga Polonia.  Sulmuesja polake, Pajor shënoi 4 gola në këtë takim. Me këtë humbje të thellë Kosova është në vendin e parafundit me 7 pikë, 7 më shumë së Armenia dhe tri më pak së Shqipëria në vendin e 4.

Edhe Shqipëria ka humbur sonte nga Norvegjia me rezultat po ashtu të thellë 5-0. Me këtë Kosova dhe Shqipëria nuk kanë më asnjë shanse për kualifikim në Botërorin e vajzave pasi ndeshjet kualifikuese të tyre kanë përfunduar sonte.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë