KRENARI! Infermierja shqiptare në faqen e parë të gazetës prestigjioze italiane

Ornela nga Shqipëria në faqen e parë të gazetës së njohur italiane La Repubblica. Së bashku me 3 gra nga vende të ndryshme, Kolumbia, Afrika dhe Italia në luftën kundër COVID-19 në Italinë fqinje.

Ornela është në mesin e katër grave që së bashku përbëjnë një ekip t ëpalodhur, vendosur në dhomën e urgjencës ku vijnë dhjetëra ambulanca çdo ditë.

Katër gra nga e gjithë bota për një qëllim: të ndihmojnë pacientet e COVID-19 në spitalin e Cremona. Protagonistë të kësaj fotoje janë Bea dhe Ornela dhe Iolanda dhe Chiara.

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?

Komento

Komente

 • orka: 31/03/2020 13:54

  rendesi qe dolem ne gazete , po valle ku eshte simboli i laraskes , nuk po e shoh gjekundi?

  Përgjigju
  • ARDIAN: 31/03/2020 15:01

   Laraska e g***it te satem, pise femer!!!

 • Tekniku: 31/03/2020 09:54

  Kater gra nga e gjith bota

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Maqedonia e Veriut, regjistrohen 5 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19