Kreshnik Spahiu: Nanon në raport me Berishën e lartëson dorëheqja e tij! Pas humbjes iku dhe s’gjeti një dordolec si 'Luli' në PS, që ta komandonte në hije nga Gjiri i Lalzit

Kreshnik Spahiu

Vetëm disa ditë pas intervistës së bujshme të Fatos Nanos në “Opinion”, avokati Kreshnik Spahiu përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook ka shkruar se edhe sikur të gjithë zërat ti kishte Nano, në raport me Berishën e lartëson dorëheqja e tij.

Ai shtoi se pas humbjes Nano iku përgjithmonë dhe nuk qëndroi duke gjetur një dordolec si “Luli” në PS, që të komandonte në hije nga Gjiri Lalzit.

“Dorëheqja si institucion e bën diferencën mes një qytetari që ka profesion politikën dhe një provinciali që e ka biznes familjar. Ai iku 15 vjet më parë, tjetri zvarritet ende...”, shkruan Spahiu në fund.

 

Fatos Nano në intervistën tij para 3 ditësh e cilësoi Berishën si një politikan që do konflikt, dhe se Shqipëria pa të do të ishte zhvilluar më shumë.

Nano “thumboi” ish-kryedemokratin duke thënë se ai ishte një kafshë politike por pas 21 janarit mbeti veç një kafshë.

Intervista shkaktoi një “lumë” opinionesh, mendimesh dhe polemikash në panoramën politike.

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento

Komente

 • Iris: 08/02/2021 00:07

  Mua me kujtohet,qe erdhi nje kohe dhe u bene te padurueshem qe te dy.Ne ate kohe,populli donte qe te dilnin nga jeta politike qe te dy,por ne fund, vetem Nano iku, (nuk e di, me deshire,apo jo)kurse neve, na ngeli ne dore <<dopjo gjashta>> e Vicidolit, qe kaq shume i pelqeu pushteti i plote dhe te mirat qe vinin me te,sa qe edhe kur u dogj ne zgjedhje,i nguli kemben ne prag, P.D. dhe gjithe Shqiperise dhe nuk na le, as sot e kesaj dite, ta mbyllim pergjithmone deren pas tij dhe gjithckaje qe u be sinonim me te.

  Përgjigju
 • ymeri: 07/02/2021 18:10

  PO KA FRIKE NGA SPAKU SALIU O KRESHNIK ,,SE E VRASIN DHE I MARRIN PASURINE QE I KA VJEDHUR POPULLIT,,,PRANDAJ VURI LUL PEDERASTIN....

  Përgjigju
 • Populli: 07/02/2021 16:47

  Ore po si nuk ka turp e flet ky. A nuk u be regorma ne drejtesi se ky u merrte leke gjyqtareve per emerime. Ju si ga ete publikinit lajme te tilla. Tani na e nxirrni perdite si mendimtar

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve