Kreu i ARRSH në Report Tv: Të gjitha akset në vend janë të kalueshme

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, (ARRSH) Ergys Verdho ka deklaruar se të gjitha rrugët janë të kalueshme edhe pas reshjeve të dendura të dëborës gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit. Në një lidhje telefonike për Report Tv, Verdho ka  bërë edhe një apel për shoferët duke thënë se nëse rrugën e kanë në mbi 1200 m lartësi duhet të marrin zinxhirët me vete për çdo të papritur.

"Parashikohet që në pjesën e rajonit verior, qarkullimi të bëhet pa zinxhirë, ndërsa në Qarkun e Korçës ka trashësi deri 20 cm të dëborës. Dhe është shoqëruar edhe me ciklone, ka edhe një pjesë të vogël që kalimi bëhet me zinxhirë. Jemi të përgatitur për çdo lloj situate. Kemi një apel për drejtuesit mbi zonat 1200 m të marrin me vete zinxhirët. Edhe në Dibër kontraktorët janë 24 orë në punë. Edhe në qarkun e Korçës që janë pika që vizitohen shumë. Deri më tani nuk ka zona të bllokuara. " tha Verdho.


Lajmi kryesor:

Ulen temperaturat/ Dëborë në Kukës, Dibër e Korçë, zbardhet edhe Dajti! Shumë fshatra mbeten pa energji (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendjë të rëndë