Kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë: Fushata elektorale po ndikon në turizëm! Uroj që pas 14 majit të kapin ritmin për fluksin e verës

Fushata elektorale po ndikon negativisht në sektorin e turizmit në Lezhë. Shqetësimi është ngritur nga kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Pashk Palokaj, sipas të cilit zonat turistike kanë nisur të frekuentohen por ka probleme të theksuara përsa i përket shërbimeve.

Përfaqësuesi i biznesit Pashk Palokaj shpreson se pas zgjedhjeve të 14-majit administrata e re e bashkisë ta kapi ritmin e punës dhe mos të mungojnë shërbimet për pushuesit që do të zgjedhin bregdetin e Lezhës për pushime verore.

“Uroj që pas 14 majit, administrata e re të kapë ritmin në drejtim të ofrimit të shërbimit, sidomos në sektorin e turizmit. Kjo periudhë do krijojë ato vakumet e veta me përshpejtimin e ofrimit të shërbimeve por mendoj dhe uroj që pas 14 majit të përshpejtohet. Të arrijmë në ritmin që fluksi të jetë i mirëpritur dhe të jemi të përgatitur”, tha Pashk Palokaj.

Me rritjen e temperaturave numri i vizitoreve dhe pushuesve në bregdetin e Shëngjinit dhe Tales në Lezhë po vjen gjithnjë në rritje, ndërsa sezoni turistik pritet të hapet zyrtarisht në fund të muajit maj.

A.M./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Pasi dha lajmin se do të bëhet nënë, Greta Koçi ka një tjetër surprizë

Pasi dha lajmin se do të bëhet nënë, Greta Koçi ka një tjetër surprizë