Krujë, sekuestrohen 89 kg
kanabis, 1 i arrestuar, 1 në kërkim

Krujë, sekuestrohen 89 kg<br />kanabis, 1 i arrestuar, 1 në kërkim
Një person është arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pas një aksioni të policisë të koduar me kodin “Kontenieri”.

Në pranga kanë përfunduar Arben Balliu, 39 vjeç,  banues në fshatin Kameras të Fushë- Krujës, ndërsa në kërkim është shpallur Sh.P, 42 vjeç, banues në fshatin Arrameras në Krujë.

Arben Balli është arrestuar në flagrancë, pasi është vënë në pranga brenda një kontenieri në fshatin Krasë, ku edhe janë sekuestruar 89 kilogramë kanabis.

89 kilogramët e Kanabisit janë gjetur të ndarë në 14 thasë.

Njoftimi i policisë:
Specialistët e Seksionit për Narkotikët finalizojnë me sukses operacionin e koduar”Kontenieri”.

Sekuestrohen 89 kg Cannabis Sattiva.

Arrestohet në flagrancë një shtetas dhe shpallet në kërkim një tjetër.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, pas informacioneve të marra nga Strukturat Policore dhe një pune hetimore të mirëorganizuar, ditën e djeshme kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar”Kontenieri”.

U arrestua në flagrancë shtetasi:

•Arben Balliu 39 vjeç, banues në Kameras, Fushë-Krujë.

Gjithashtu është shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit:

• Sh.P. 42 vjeç, banues në Arrameras, Krujë

Më datë 23.08.2017, në bazë të informacioneve që dispononin Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, në vendin e quajtur Krastë, në afërsi të një guroreje, brenda një kontenieri u arrestua në flagrancë shtetasi A.Balliu pasi gjatë kontrollit të ushtruar në kontenier u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale:

• 14 thasë me peshë rreth 89 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale"Prodhimi dhe shitja e narkotikëve"në bashkëpunim parashikuar në nenin 283/2 të Kodit Penal

Redaksia Online
D.T/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?



×

Lajmi i fundit

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë

Plehrat e Tepelenës dhe Memaliajit kërcënim për Parkun Kombëtar të Vjosës! Bashkitë: Presim ndërtimin e landifillit të ri në Delvinë