Kryebashkiaku i Himarës nuk priti kryeministrin grek, Dule: Gjë e vogël për t'u diskutuar sot, ngjarja është shumë e madhe

 

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis vizitoi sot Himarën por në pritjen e tij nuk ishte i pranishëm kryebashkiaku Jorgo Goro. Në një prononcim për gazetarët, Vangjel Dule tha se janë diskutime të vogla që nuk vlejnë për këtë ditë kur Mitsotakis ndodhet në Shqipëri.

“Këto nuk janë diskutime të ditës së sotme. Sot ishte Mitsotakis. Ngjarja është shumë e madhe lidhur me gjëra shumë të vogla. Nga ajo që pamë është për t’u theksuar se sot janë dhënë mesazhe me frymë evropiane, bashkëpunimi, miqësie dhe fqinjësie të mirë të z. Mitsotakis. E pamë të gjithë dhe çdo politikan, pamë një shembull se si sillet një kryeministër, si ndërvepron me qytetarët, si i përfaqëson ata”, u përgjigj ai për gazetarët.


Lajmi kryesor:

Mitsotakis viziton minoritetin grek në Shqipëri: Shqipëria të respektojë të drejtat tuaja! Rama: Pakica kombëtare, urë lidhëse në marrëdhëniet mes dy vendeve tona


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Qafë Botë/ Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet shoferi dhe 2 punonjësit e pikës kufitare, një i tretë nën hetim dhe administratori i biznesit në kërkim (EMRAT)

Qafë Botë/ Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet shoferi dhe 2 punonjësit e pikës kufitare, një i tretë nën hetim dhe administratori i biznesit në kërkim (EMRAT)