Kryemadhi e vendosi të 7-in në listë, Maliqi: Do t’i tregoj Rilindjes që fitoj vetëm, synoj drejtimin e pushtetit vendor

Deputeti Lefter Maliqi është konfirmuar zyrtarisht i 7 në listën e LSI-së për qarkun e Beratit.

Gjatë një prononcimi për mediat, Maliqi tha se qëllimi i tij është ti tregojë Rilindjes se do të dalë më i votuari në Berat. Po asht Maliqi tha se nëse humb, do të vazhdoj sfidat dhe se synon që të jetë drejtues i pushtetit vendos në Berat.

‘Qëllimi im është që t'u tregoj Rilindjes që jam më i votuari në qarkun e Beratit, unë do të dal deputet me vota të drejtpërdrejta në qarkun e Beratit. Nëse nuk do të dal do të vazhdoj sfidat e mia, në të githë detyra e reja, dhe nuk e kam fshehur se kam synim që të jem drejtues i pushtetit vendor atje. Do të jem për një karrierë të gjatë në opozitën e bashkuar.’- tha Maliqi.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…