Kryeministri Mitsotakis mbërrin me helikopter në Derviçan, pritet nga Edi Rama: Ju premtova që do ua sillja

 

31 vite pas vizitës së babait të tij, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka mbërritur me helikopter në Derviçan.  Këtu është pritur nga kryeministri Edi Rama, i cili i tha banorëve: 'Ju premtova që do jua sjell dhe ua sillja'.

Atje janë të pranishëm janë përfaqësues të minoritetit grek.


Lajmi kryesor:

Mitsotakis viziton minoritetin grek në Shqipëri: Shqipëria të respektojë të drejtat tuaja! Rama: Pakica kombëtare, urë lidhëse në marrëdhëniet mes dy vendeve tona


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Qafë Botë/ Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet shoferi dhe 2 punonjësit e pikës kufitare, një i tretë nën hetim dhe administratori i biznesit në kërkim (EMRAT)

Qafë Botë/ Transportonte mallra kontrabandë, arrestohet shoferi dhe 2 punonjësit e pikës kufitare, një i tretë nën hetim dhe administratori i biznesit në kërkim (EMRAT)