Kryeministria përgënjeshtron 'The Sun': Asnjë kamp refugjatësh s'do ngrihet në vendin tonë! Ne nuk bëjmë detyrat e vendeve më të pasura se ne

Kryeministria përgënjeshtron 'The Sun': Asnjë kamp refugjatësh s'do ngrihet në vendin tonë! Ne nuk bëjmë detyrat e vendeve më të pasura se ne

Lajmi i publikuar në gazetën britanike 'The Sun' se Britania e Madhe dhe Shqipëria po negociojnë për ngritjen një kampi refugjatësh në Shqipëri, është mohuar nga Kryeministria. Drejtori i Komunikimit Endri Fuga, tha se ky nuk është një lajm i vërtetë dhe se Shqipëria nuk do të pres emigrantë ilegalë nga vendet që janë më të pasura, pasi ajo është detyrë e tyre dhe jo e shqiptarëve.

"Lajmi se Shqipëria do ngrejë një qendër azilantësh për llogari të palëve të treta është absolutisht i pavërtetë. Shqipëria hapi dyert për 4 mijë afganë e jemi krenarë për këtë. Ne bëjmë detyrat tona karshi traditës e fëmijëve tanë, jo detyrat e atyre që janë më të mëdhenj e më të pasur se ne", shkruan Fuga

Postimi i Endri Fugës


Lajmi kryesor:

Media britanike 'The Sun': Refugjatët e paligjshëm në Angli do çohen në kamp në Shqipëri! Kryeministria e përgënjeshtron: S'është e vërtetë, ne s'bëjmë detyrat e vendeve më të pasura


  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot