Kufizohet orari i kalimit në bazën ushtarake të Pashalimanit/ Punonjësit kundër: Duhet të punojmë 24 orë

VLORË- Rreth 200 punonjës të bizneseve që kryejnë aktivitetin e tyre pranë gadishullit të Karaburunit janë ndaluar ditën e sotme në portën hyrëse të Pashalimanit. Kjo për shkak se janë vendosur orare dhe rregulla të reja për të shtuar sigurinë në bazën ushtarake. 

Në afërsi të Karaburunit ushtrojnë aktivitetin e tyre disa biznese kryesisht të peshkut.

Urdhri i Ri i bazës ushtarake të Pashalimanit përcakton se orari për lëvizshmëri në këtë zonë do të jetë nga ora 08:00 deri në orën 15:00, ndërkohë që ky vendim është kundërshtuar nga punonjësit të cilët thonë se duhet të punojnë përgjatë 24 orëve.

Ata kanë kërkuar një zgjidhje të situatës së krijuar ndërsa kanë paralajmëruar edhe një grevë urie ditën e hënë, nëse nuk do ketë një ndryshim të rregullave të reja me ndërhyrjen e institucioneve përkatëse.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Nënë për herë të dytë, Olta Gixhari publikon për herë të parë të birin pas lindjes (VIDEO)

Nënë për herë të dytë, Olta Gixhari publikon për herë të parë të birin pas lindjes (VIDEO)