KUJDES! Pamje të rënda...26 milionë njerëz në Afrikë 'në luftë' me urinë, kafshë të ngordhura ‘pushtojnë’ rrugët (VIDEO)

KUJDES! Pamje të rënda...26 milionë njerëz në Afrikë 'në luftë' me urinë, kafshë të ngordhura ‘pushtojnë’ rrugët (VIDEO)

Gjirafë e ngordhur në rrugë

AFRIKË- Një gjirafë e ngordhur këtu...një tjetër pak më tutje, një grup tjetër pak më larg...dhe nuk janë vetëm gjirafat! Thatësira në Afrikën Jugore po prek të gjithë faunën.

Sikur të mos mjaftonte situata alarmante, ku 26 milion njerëz po luftojnë për ushqim pas reshjeve të dendura të shiut, në Afrikë e gjitha po shkon drejt një katastrofe. Thatësira në Kenian veriore, pjesa më e madhe e Somalisë dhe Etiopisë jugore parashikohet të vazhdojë të paktën deri në mesin e vitit 2022, duke vënë në rrezik jetët.

Kafshët po ngordhin dhe barinjtë raportojnë humbje deri në 70% të bagëtive të tyre

PARALAJMËRIM: Kjo video përmban imazhe të kafshëve të ngordhura, të cilat disa njerëzve mund t'i duken shqetësuese.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Goditet grupi kriminal në Shkodër, 12 të arrestuar, sekuestrohet 246 kg kanabis (EMRAT)

Goditet grupi kriminal në Shkodër, 12 të arrestuar, sekuestrohet 246 kg kanabis (EMRAT)