Kukësi pret 2016-ën pa gjallëri

Viti 2016 është në prag dhe urimi i banorëve të Kukësit është për më shumë begati e mirësi. 

Kukësi është ndër rrethet me numrin më të madh të të papunëve dhe familjeve që marrin ndihmë ekonomike, ndaj dhe fuqia blerëse në këtë prag festash ka qenë e ulët. 

Atmosfera festive nuk është ajo e viteve te kaluara.

Kuksianët shpresojnë që institucionet shtetërore të mendojnë për hartimin e strategjive, të cilat ndikojnë në zhvillimin ekonomik të zonës. 

E njëjta tablo është edhe në rrethet e Tropojës dhe Hasit.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rama në Britani të Madhe, pasdite pritet takimi me Rishi Sunak! Në fokus çështja e emigrantëve të paligjshëm