Kukës, tregu agro-ushqimor jashtë çdo standardi higjeno-sanitar

Tregtimi i produkteve agro-ushqimorë pa respektuar kushtet higjeno- sanitare vazhdon të mbetet një nga problemet kryesorë të tregut në qytetin e Kukësit. Kjo është një problematikë që prek si tregtarët ashtu edhe blerësit, pasi mungesa e kushteve higjeno-sanitare ndikon te produktet ushqimore. 

Dalja jashtë funksionit prej vitesh e tregut  agro- ushqimor për të cilin u shpenzuan miliona lekë nga qeveria shqiptare dhe nga Bashkia Kukës, ka bërë që tregtarët, produktet e tyre ushqimore ti shesin në tezga të improvizuara.

Me ardhjen e verës dhe temperaturave të larta shtohet rreziku i helmimit nga ushqimet që tregtohen në këtë treg pasi kushtet e ruajtjes se tyre janë jasht çdo paramerti.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qerameti: 30/05/2018 20:51

    Hajdeni shihni tregun e Rusit ne SHkoder sdhe me zi se ne kukes.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq