Kukësi likuidon me përmbysje Laçin, rikthehet në krye të Superligës

Kukësi likuidon me përmbysje Laçin, rikthehet në krye të Superligës

Kukësi është rikthyer në vendin e parë në Superligë si pasojë e fitores 3-1 me përmbysje kundër Laçit. Skuadra verilindorë e drejtuar nga Duro u trondit në minutën e 36 kur Nuabueze realizoi goline  vantazhit për miqtë.

Gjithsesi nuk do të kalonte shumë pasi në harkun kohor të 100 sekondave Kukësi barazoi me Abazajn. Më pas Shkurtaj dhe Et’hemi i dhanë fitoren ekipit të Kukësit që u ngjit në vendin e parë në kuotën e 41 pikëve, 1 më shumë se Tirana e cila të premten fitoi 0-1 derbin e Shqipërisë kundër Vllaznisë.

Sakaq takimi tjetër mes Skënderbeut dhe Bylisit, i cili ka qenë tepër i tensionuar për shkak të vendimeve të arbitrit, ka përfunduar me shifrat 1-1.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A