Kukësi ngec pas dy fitoreve, Laçi merr pikën e parë në kampionat

Kukësi ngec pas dy fitoreve, Laçi merr pikën e parë në kampionat

Kukësi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 kundër Laçit në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Superligës. Verilindorët në takimin që u luajt në Loro Boriçi vinin pas dy fitoreve, por në këtë 90 minutash pavarësisht mundimeve të shumta nuk morën më shumë se një pikë.

Pjesa e parë në Shkodër u mbyll me porta të paprekura, ndërsa pak minuta pas fillimit të fraksionit të dytë të lojës kurbinasit kaluan në avantazh me sulmuesin Nuabueze, i cili realizoi një gol mjaft të bukur. Nga ky moment Kukësi tentoi në të gjithë mënyrat, por tentativat e verilindorëve do të shpërbleheshin vetëm në minutën e 87 me Mustën që nuk fali me një të majtë jashtë zone.

Më pas koha e mbetur në dispozicion ishte e pakët dhe nuk solli ndryshime në shifra. Për Laçin kjo ishte pika e parë në kampionat pas dy humbjeve, ndërsa Kukësi ngjitet në kuotën e 7 pikëve po aq sa Tirana dhe Teuta.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’