Kulla e Kontrollit nën mbikëqyrje nga ushtria, boshatiset aeroporti i Rinasit, kontrollorët në lokal (VIDEO)

Aeroporti i Rinasit është boshatisur. Kontrollorët të cilët pezulluan punën ditën e sotme dhe si pasojë u anuluan dhe fluturimet, po rrinë në lokal ku po ndjekin deklaratat. Me krijimin e kësaj situate ushtria ka shkuar në Rinas dhe aktualisht Kulla e Kontrollit është nën mbikqyrjen e tyre.

1617815143_lokaldherinas.jpg


Lajmi kryesor:

Kontrollorët e trafikut ajror pezullojnë punën pas uljes së pagave, anulohen të gjitha fluturimet nga Rinasi! Balluku: Grusht shteti, të përfshirë Meta e Berisha! Sot s'mund të vijnë vaksinat anti-COVID


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?×

Lajmi i fundit

John

Rama sqaron fluturimin nga Rinasi në Kukës: Çdo aeroport operacional nis si lokal, procedura për t’u bërë ndërkombëtar zgjat 50-60 ditë