Kunati i Henri Çilit foto me të dënuarin shqiptar më të famshën që luajti me policinë greke në arratisje spektakolare

Kunati i Henri Çilit, vëllai i bashkëjetueses së botuesit dhe pronatit të UET-së, është personi që dyshohet se ka bërë takimet e para me Adil Alikon, për ta takuar me tej me kunatin e tij që të ushtronte influencë tek gjyqtarët për lirimin nga burgu të dy vëllezërve nga Lazarati dënuar nga Apeli për vrasjen e efektivit të RENEA-s, Ibrahim Basha në 2015-ën.

Gazmir Ajdini ka edhe një foto me Alket Rizain, një nga shqiptarët më të famshëm në Greqi, pas arratisjes së tij spektakolare nga burgu i Koridhalosë, ndërsa tentoi të arratisej për herë të tretë duke marrë peng policët e burgut të Malandrinos, tentativë kjo që dështoi.

Alket Rizai, për momentin ndodhet në burg, ku vuan dënimim me burg përjetë, për vrasje dhe tentativë arratisje nga burgu.

1582919001_alketrizaigazmirajdini001.jpg

Gazmir Ajdini dhe Alket Rizai, shqiptari i dënuar në Greqi (foto e publikuar ne vitin 2014)

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ilirjan: 28/02/2020 22:31

  pooo

  Përgjigju
 • Niku: 28/02/2020 21:54

  Ne qofte se eshte vellai i BASHKEJETUESES pse e quani kunat? Apo kot, per sport? Apo kur quani te dashuren, te fejuar ose grua?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Reshje intensive, e hëna paralajmëron rrezik përmbytjesh! IGJEUM: Dëbore e dendur në zona malore, stuhi ere në det