Kupa e Shqipërisë/ Grupi B. Kukësi, Skënderbeu dhe Bylis bëjnë ‘detyrën’, ‘paqe’ mes Elbasanit dhe Laçit

Janë zhvilluar në grupin B ndeshjet e para të Kupës së Shqipërisë të cilat janë me sistem vajtje ardhje. Skuadrat e Superligës si Kukësi, Skënderbeu, Luftëtari dhe Bylis kanë mposhtur kundërshtarët respektivë, ndërsa i vetmi ekip nga elita që nuk e ka bërë diçka të tillë është Laçi që ka ngecur përballë Elbasanit me shifrat 0-0.

GOLAT:  Allkanjari 14′, 52′ / Dhrami 8′

Apolonia-Kamza 3-0 në tavolinë (Kamza nuk u paraqit)

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale