Kurbin, arrestohet i dënuari me 
17 vjet burg për prostitucion

Kurbin, arrestohet i dënuari me <br />17 vjet burg për prostitucion
KURBIN - Shërbimet e Komisariatit të Policisë së Kurbinit, kanë identifikuar, lokalizuar dhe arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për pjesëmarrje në organizatë kriminale për trafikimin dhe shfrytëzimin e femrave për prostitucion. 

Artan Hutbi, rezultonte i dënuar me 17 vite burg nga drejtësia Italiane, ndërsa vijonte të lëvizte i lirë. Hutbi, është arrestuar nga policia në zonën e Fushë-Kuqes, ndërsa gjatë arrestimit mësohet se nuk ka bërë rezistencë.

I kërkuari ndërkombëtar është izoluar në ambjentet e Komisariatit në Laç, ndërsa Iu janë kërkuar autoriteve italiane dosja e plotë me akuzat dhe vendimin e dënimit me 17 vite burg për Hutbin. 

Burimet nuk saktësuan nëse Hutbi do të ekstradohet në Itali apo do i njihet dhe do shlyej dënimin në burgjet në Shqipëri.

Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Fitorja e parë si kampione bote, Argjentina shkëlqen në 'Monumental'! Messi kap 800 gola

VIDEO/ Fitorja e parë si kampione bote, Argjentina shkëlqen në 'Monumental'! Messi kap 800 gola