Kurba e ecurisë së COVID-19/ Shqipëria më pak të infektuar në rajon! Rama: Me ndihmën e Zotit dhe rezistencë do ia dalim

Kryeministri Edi Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama, ka publikuar kurbën e publikuar sot me përditësimet e fundit të shifrave të koronavirusit në Shqipëri, për të cilën shprehet se është tregues që masat e marra janë të drejta.

Shqipëria renditet ndër të fundit në rajon sa i përket numrit të infektuarave dhe viktimave, referuar këtij grafikut, e për pasojë, kreu i qeverisë vë theksin se nuk duhet hequr dorë nga kjo rezistencë.

"Kurba e përditësuar sot, me ndihmën e Zotit dhe rezistencën e madhe të të gjithëve ju, ne do t'ia dalim po nuk lëshuam asnjë centimetër vijën tonë të hekurt të mbrojtjes", shkruan Rama.

Progresioni  epidemisë pas rastit të 20-të, publikuar nga kryeministri Edi Rama

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento

Komente

 • Eldison: 31/03/2020 16:47

  Po kerkoj autorizim po spo me japin dua te dal te blej ushqime per shpi

  Përgjigju
 • Kaltra: 31/03/2020 16:16

  Vazhdo z.Rama me masa te rrepta se ndryshe nuk fitohet kjo lufte.Do zoti vazhdojme me pak raste dhe ishalla me fitore !!!

  Përgjigju
 • Qobani: 31/03/2020 15:56

  Evlad ja dal nga dal vjen Gazepi,kur ishte Australia në flak Njerzimi flejshin,a po bindeni në praktik se bota bimore dhe shtazore jemi të lidhun ngusht mes veti,tani vuajtjet e lisave po i përjetojn Njerzit,Hej çpo ndodh,po vjen kiameti,Vehdisohuni nuk asht von,atë tmir që e ban nmal do ta gjesh në shtëpi,e kan përjetu pleqt

  Përgjigju
 • Arben: 31/03/2020 15:37

  Po po je shume mire ,,te gjithe ne shtepi,,,ke bere 200 teste dhe ke 20 me corona sot.....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!