Kuvendi i Kosovës seancë plenare në ditën e 12 vjetorit të Pavarësisë

Kuvendi i Kosoves mbajti një seancë solemne për ditën e pavarësisë ku ra në sy mungesa e presidentit të republikes Hashim Thaçi.

Kryetarja e kuvendit Vjosa Osmani uroj ditëlindjen e 12 të duke thënë se sot Kosova i ofron botës vlera të shquara në art, sport, kulture e shume fusha të tjera

Osmani tha se Kosova  do ti jetë jete mirënjohëse gjithë atyre që dhanë jetën për liri dhe pavarësi si dhe gjithë bashkësisë ndërkombëtare, në vecanti SHBA, të cilët kontribuan në luftë arritjen e fitores  dhe më pas në krijimin e shtetit të ri. Ajo bëri thirje që diversiteti i mendimeve dhe qëndrimeve politike të jetë shtysë për kohezion kombëtar dhe thelbi i vlerave të përbashkëta dhe se të gjithë duhet të zotohen se do të mbrojne cdo pëllëmbë të Kosovës dhe për pacënueshmërine e integritetit territorial dhe sovranitetit.


Lajmi kryesor:

Kosova feston sot 12-vjetorin e Pavarësisë, 10 fakte që duhet të dini! NewBorn ndryshon 'veshje'....(Uron Shqipëria)


  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Ballkani në rrezik, Britania emëron të dërguar special