Këta janë dy të rinjtë që dhunuan dhe grabitën familjarët në Mallakastër...teksa shihnin telenovela (VIDEO)

Dy të rinj, i Kledi Saliaj, 21 vjeç, dhe Arben Muçaj, 22 vjeç,të dy  banues në Panahor dhe të dënuar më parë për vjedhje me armë në Greqi, dolën sot para Gjykatës së Fierit. Ata akuzohen për greabitjen me dhunë në një banesë në fshatin Greshicë të Mallakastrës, ndërsa sot togat e zeza vendosën ndaj tyre masën e sigurimit personal të arrestit me burg. Autori i tretë i kësaj ngjarje është ende në kërkim nga forcat policore.

Kanë hyrë të maskuar, të armatosur me thikë e mjete të forta dhe kanë dhunuar familjarët të cilët në momentin e grabitjet ishin duke parë televizor, telenovel, siç rrëfeu një ditë më parë për Report Tv kryfamiljari Përparim Merdani.

Autorët e dyshuar janë shfaqur në gjykatë duke shprehur një revoltë ndaj mediave që po i filmonin në gjykatë. Çfarë kanë që na filmojnë, janë shprehur ata, ndërkohë që janë zyrtarisht të akuzuar për një grabitje me dhunë dhe dhunim të familjarëve.

Ngjarja ndodhi më 22 mars. Tre autorët i kanë kërcënuar dhe dhunuar familjarët ku morën një sasi prej 1 milionë e 700 mijë lekë të vjetra. Në kërkim është bashkëpunëtori tjetër, me inicialet M.H.

 

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se opozita parlamentare do t'a bllokojë Reformën Zgjedhore duke votuar kundër në kuvend?

Komento

Komente

 • Hasime: 31/03/2019 12:21

  Edhe ata edhe prindrit qe pranojn leket qe u cojne femijte dhe u pelqejn ti han dhe ata te denohen se skan lene me shtepi pa vjedhur shtepin time e vodhen 2 her dhe nuk u kapen hajdutet.se donte lek polici ti gjente bravo qe kete radh i kapn

  Përgjigju
 • Labi: 27/03/2019 11:33

  Ore keta q grabisin pleq n shpira e ven u bjen hallexhinjeve n qef u marin dhe ato dy lek q kan 1 vit q kan ndenje pas na nje lope e kan shit na nje vic e mezi i kan heq menjan ato 1 milion lek e keta ven i rran dy pleq e u mari ato 2 lek ..ore poliza mendoni sikur t jen prindrit tuaj dhe i thyeni n mea me t rraur se nuk u thot njeri gje bejeni kete se keshtu mesojn..

  Përgjigju
 • FATMIRI: 26/03/2019 21:58

  KETYRE TJU PRESIN DOREN DHE TI LIROJN KESHTU E DUAN NDERSA FAMILJET E TYRE TI INTERNOJN NE GARDHE ME TELA SE JAN EDUKATA QE U KAN DHEN

  Përgjigju
 • Fredi: 26/03/2019 15:02

  Këto “rrënjë” duhen hequr që të mos lëshojnë më fara të tilla!

  Përgjigju
 • Erik: 26/03/2019 14:22

  Pse s'ua thyeni nofullat ne dhomat e izolimit mos t'i njohe familja, na paskan turp te dalin para kamerave plehrat.

  Përgjigju
 • toni: 26/03/2019 14:13

  ju filmojne se jeni aktor holliwodi,,tani luani ne iruc filmin me 7 mij seri

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

'Babanë e morën natën nga burgu dhe e dërguan në breg të lumit, para skuadrës së pushkatimit, ku një oficer i Sigurimit i tha…'/ Dëshmia e ish-drejtorit të Teatrit Kombëtar