Laçi ia del të marrë fitoren e tretë radhazi në Superligë, Bylis e ka ende mallkim 2020

Laçi ia del të marrë fitoren e tretë radhazi në Superligë, Bylis e ka ende mallkim 2020

Është zhvilluar në orën 14:00 ndeshja e parë e javës së 25 të Superligës mes Laçit dhe Bylist që ka përfunduar me shifrat 2-1 në favor të kurbinasve.

Ky takim u zhbllokua në minutën e 56 nga Greca që kaloi vendasit në avantazh, por më pas ballshiotët barazuan falë një penalltie të kthyer në gol nga Macone në minutën e 64. Pak çaste para fundit të takimit Rapo do të gjente rrugën e rrjetës duke bërë që Laçi të marrë tre pikët dhe fitoren e tretë radhazi në kampionat.

Ndërkohë për Bylisin 2020 vijon pa asnjë fitore në Superligë, duke e bërë këtë vit të mbrapshtë për ballshiotët.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!