Lajm i madh për mesfushorin 20-vjeçar të Kombëtares, Asllani gjen marrëveshjen për t’u transferuar te Interi

Lajm i madh për mesfushorin 20-vjeçar të Kombëtares, Asllani gjen marrëveshjen për t’u transferuar te Interi

Mesfushori i Empolit Kristjan Asllani

Mesfushori shqiptar Kristjan Asllani, i cili aktualisht është i grumbulluar me kombëtaren për ndeshjen me Izrealin, është një hap larg Interit.

Sipas gazetarit ekspert të merkatos, Fabrizio Romano, klubi zikaltër dhe futbollisti kanë gjetur marrëveshjen që sezonin e ardhshëm të transferohet në Milano. 20-vjeçari pritet të jetë zëvendësuesi i Brozovic pas një sezoni të shkëlqyer me Empolin.

Në vijim pritet që Inter të kontaktojë me Empolin për të gjetur marrëveshjen mes klubeve, por edhe këtu nuk priten surpriza. Kjo pasi vetëm pak ditë më parë presidenti i Empolit deklaroi se është e pamundur për të mbajtur Asllanin për sezonin tjetër duke iu referuar një klubi që luan në nivele të larta.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Liz Cheney synon të kandidojë për Republikanët në vend të Trump: Do të bëj gjithçka që ai të mbetet jashtë Shtëpisë së Bardhë

Liz Cheney synon të kandidojë për Republikanët në vend të Trump: Do të bëj gjithçka që ai të mbetet jashtë Shtëpisë së Bardhë