Lajm i mirë për drejtuesit e automjeteve, Belgjika njeh patentat shqiptare

Belgjika njeh patentat shqiptare

Lajm i mirë për të gjithë drejtuesit e automjeteve. Autoritetet belge kanë konfirmuar zyrtarisht njohjen e lejeve të drejtimit të lëshuara nga autoritetet shqiptare. 

Praktikisht, nëse një shtetas shqiptar shkon në Belgjikë për më pak se tre muaj, ai mund të përdorë lejen shqiptare të drejtimit të automjetit. 

Për shtetasit shqiptarë me qëndrim më të gjatë, duhet të paraqiten në komunën belge ku janë regjistruar për t'u pajisur me leje belge për drejtim automjeti, bazuar në lejen e tyre shqiptare të drejtimit të automjetit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Roni: 08/06/2018 12:28

  Me sa di un qe jetoj ketu ka nja 20 vjet qe i njeh belgu patentat tona ... se di per ca patentash thoni ju

  Përgjigju
 • NOID: 08/06/2018 12:15

  shyqyr gje e mire por ju thoni te na japin dhe shpi me pasaport shqipetare dhe makina me qera me pasaport shqipetare . se na kan çar koken po spate letra s'te japin shpi me pasaport shqipetare (domethen jemi mjerin aq vlere ka pasaporta jone)

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Reshje të dendura shiu, disa zona në Tiranë mbesin pa drita