Lajmi për burgosjen e xhaxhait, reagon Greta Koçi: Nuk mund të përdoret emri im për të bërë klikime, të afërmit nuk i zgjedhim dot

Lajmi për burgosjen e xhaxhait, reagon Greta Koçi: Nuk mund të përdoret emri im për të bërë klikime, të afërmit nuk i zgjedhim dot

Greta Koçi, këngëtarja shqiptare, ka reaguar ditën e sotme në lidhje me një lajm të publikuar një ditë më parë për burgosjen e xhaxhait të saj. Ky i fundi përdorte emrin e këngëtares për të mashtruar personat me qëllim kalimin nga Shqipëria në drejtim të Kanadasë. Greta pretendon se ai lajm i publikuar nuk ka asnjë lloj lidhje me të dhe se nuk mund të përdoret emri i saj për të bërë publike.

Reagimi i Greta Koçit

Të nderuar miq,

Ditën e djeshme është publikuar një artikull në disa nga portalet vendase, i cili mban emrin tim. Dua të bëj publike se ky artikull është totalisht i PAVËRTETË dhe nuk ka asnjë lloj lidhjeje me mua!

E kuptoj që portalet përdorin emrat e artistëve për të gjeneruar klikime dhe para, POR kjo nuk do të thotë që kanë të drejtë të shpifin e të njollosin emrin tim apo të kujtdo tjetër. Këtë emër, e kam ngritur me shumë punë, mundim dhe me mbështetjen e një publiku fantastik. Nuk ka të drejtë ASKUSH, ASKUSH të shkelë mbi të.

Aq sa dini ju për këtë “artikull”, aq di dhe unë. Në të përmendet se një nga anëtarët e fisit tim (xhaxhai), është i përfshirë në një proçes gjyqësor. Për këtë unë nuk jam as e përfshirë dhe as nuk kam njohurinë më të vogël.

Të dashur miq që më keni mbështetur gjatë gjithë karrierës sime, në çdo segment jetësor unë përfaqësoj vetveten. Asnjë njeri tjetër nuk më përfaqëson mua, qoftë juridikisht apo moralisht. Askush nuk ka të drejtë të thirret në emrin tim sikurse as unë në emrin e tjetrit. Veprimet e secilit janë personale dhe është e padrejtë të referohen mbi mua, vetëm pse unë njihem në publik.

Nuk kam shkelur dhe nuk do shkel kurrë asnjë rregull. Veprimet, qoftë të bukura apo të dëmshme të njerëzve të tjerë, për mua janë të huaja dhe nuk pranoj asnjëherë të ndërlidhem me ASNJË prej tyre. Sidoqoftë, lidhjet familjare nuk i diktojmë ne, ato janë të diktuara para se ne të shkelim në këtë botë. Unë mbaj përgjegjësi vetëm për veprimet e mia dhe të asnjë njeriu tjetër, kushdo qoftë ai apo ajo.

Shënim: Kjo letër është e lejueshme të merret nga të gjithë mediat, në mënyrë që të mbyllet një herë e mirë ky fallcitet!

Faleminderit,
Greta Koçi

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • speci: 03/04/2020 13:13

  albanistan hesapi

  Përgjigju
 • Ver Llapa: 02/04/2020 14:05

  Te meshiroj Greta

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Manchester United në krizë, Palace e mposht në mitikun 'Old Trafford' (VIDEO)

Manchester United në krizë, Palace e mposht në mitikun 'Old Trafford' (VIDEO)