Lajmi që të gjithë prisnin, Chelsea konfirmon rikthimin e Armando Brojës! 'Buzëqesh' Sylvinho

Lajmi që të gjithë prisnin, Chelsea konfirmon rikthimin e Armando Brojës! 'Buzëqesh' Sylvinho

Armando Broja

Chelsea dhe Aston Villa luajnë të diel në orën 15:00 në "Stamford Bridge", për raundin e gjashtë në Premier League. Trajneri i Bluve të Londrës, Mauricio Pochettino ka konfirmuar se Armando Broja do rikthehet në ekip pas një dëmtimi që e mbajti jashtë fushave për nëntë muaj.

"Ne nuk mund të vendosim përgjegjësinë mbi të, për të shënuar të gjithë golat. Përgjegjësia duhet të jetë në ekip dhe përpjekje kolektive. Nuk mund të presim që Broja të shënojë me çdo prekje, ai duhet të ndjejë konkurrencën", tha Pochettino.

Megjithëse do jetë pjesë e ekipit, Broja edhe mund të mos marrë minuta në fushë, ndërsa një hap i parë i mirë është rikthimi me pjesën tjetër të grupit për ndeshjet zyrtare.

Një lajm i mirë ky edhe për Kombëtaren, me Sylvinhon që do ketë një armë më shumë për kualifikueset Euro 2024 dhe ndeshjen kundër Çekisë që luhet në 12 tetor në Tiranë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Shpërthen edhe një tren tjetër në hekurudhën ruse në Siberi

Shpërthen edhe një tren tjetër në hekurudhën ruse në Siberi