Lejuan kalimin e 10 ton kanabis
drejt Italisë, lirohen 10 doganierë

Lejuan kalimin e 10 ton kanabis<br />drejt Italisë, lirohen 10 doganierë
Dy muaj nga arrestimi si persona të përfshirë në trafikun e 10.2 ton drogë nga Durrësi me kamion drejt Italisë, Apeli i Krimeve të Rënda liron 10 nga 19 doganierët dhe efektivët e policisë të arrestuar me kërkesë të Prokurorisë.

Ndërkohë në qeli për këtë akuzë kanë mbetur vetëm 5 persona pasi 4 të tjerë kanë përfituar ndryshim mase nga arrest me burg në arrest shtëpie me mbikqyrje elektronike.

Gjykata: S'ka prova që i lidhin me drogë
Sipas Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, lirimi i tyre është vendosur pasi s'ka prova që i lidhin me trafikun e drogës.

19 doganierët e pikës kufitare qaf thaë e durrës sëbashku me kreun e policisë kufitare në portin e durrësit u arrestuan në prill të këtij viti.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Ky është Aqif Konesha, biznesmeni që mori 3 milionë euro tender nga Lefter Alla

FOTO/ Ky është Aqif Konesha, biznesmeni që mori 3 milionë euro tender nga Lefter Alla