Lëvizjet në qeveri, më lehtë ministrat, se patatet

Besa Shahini dhe Gent Cakaj

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi ka komentuar lëvizjet në qeverinë Rama ditën e sotme dhe dy ministrat e rinj nga Kosova, Besa Shahini dhe Gent Cakaj.  “Më pyeti një mik se si më dukeshin ndryshimet e fundit ne qeveri. Po çfarë të them unë? iu përgjigja.

Është fakt që për çështjen kombëtare kemi bërë hapa të rëndësishëm përpara. Falë timonierit, tani nga Kosova është më e lehtë të importosh ministra, se sa të sjellësh në Shqipëri patate (kumpira i thonë në Kukës dhe Prizren).

Sepse për të parët, të paktën nuk na duhet të paguajmë taksa” shkruan ai.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni në strategjinë e komunikimit "po të dëgjoj" të ndërmarrë nga kryedemokrati Lulzim Basha?

Komento