Lëvizte me pistoletë me vete dhe në shtëpi mbante municion luftarak dhe pushkë, arrestohet 38-vjeçari në Kurbin

Lëvizte me pistoletë me vete dhe në shtëpi mbante municion luftarak dhe pushkë, arrestohet 38-vjeçari në Kurbin

Armët e sekuestruara

Një 38 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Kurbinit pasi është kapur duke lëvizur me armë me vete.

Anton Gjoka banues në fshatin Fushë Kuqe në Kurbin u arrestua në flagrancë pasi pas informacioneve të siguruara nga polica ai u ndalua dhe pas kontrollit iu gjet dhe pistoleta që mbante në një çantë.

Gjithashtu policia ka kryer një kontroll dhe në banesën e Gjokës ku i ka gjetur dhe një sasi municioni ushtarak si dhe një armë zjarri pushkë, të gjitha të sekuestruara në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme

E.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Meta: Atje ku fle kam vënë parullën ‘forcë e parë forcë e paparë!’

Meta: Atje ku fle kam vënë parullën ‘forcë e parë forcë e paparë!’