Lezha çel zyrtarisht me festë sezonin turistik, Pjerin Ndreu: Atraksion i veçantë, mbretëresha e gastronomisë

Pranë detit, në shëtitoren e Shëngjinit të ftuarit shijuan koncertin dhe një panair artizanal me produkte të zonës së Lezhës. Në çeljen e sezonit turistik të Lezhës morën pjesë ministra, kryetarë të bashkive në vend dhe miq nga Kosova.

"Lezha është sot atraksion i veçantë, kombinim i 30 km det me 4 zona Tale, Shëngjin, Kune, Vain, Rana e Hedhun që i japin sharm të jashtëzakonshëm plazheve tona fantastike. Këtij aktiviteti i është bashkëngjitur festivali i gastronomisë që është qershia mbi tortë. Lezha mbretëresha e gastronomisë në vend", pjerin Ndreu.

"Kemi bujqësi por dhe modelet më të mira të agroturizmit", ministrja Kumbaro.

"Ku më mirë se Lezha mund të hapet sezoni që bashkon detin dhe fshatin", ministrja Krifca.

Në darkën gala që u zhvillua në një nga resortet e Kunes u bashkua dhe kryeministri Edi Edi Rama.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Makiwa71: 27/05/2022 18:02

    Si lezhjan që jam po më bëhet shumë qefi. Ju uroj që të vazhdojnë kështu me aktivitete e evente kulturë .

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Sheshi Nënë Tereza mbushet nga të apasionuarit pas garave të driftit, 2 vëllezërit: Adrenalinë e papërshkrueshme