Lezha miraton buxhetin e vitit 2023/ Ndreu: Është më i madhi i të gjitha viteve, 34% do shkojë për investime

Me shumica votash Këshilli Bashkiak i Lezhës, miratoi buxhetin e vitit 2023 i cili kap vlerën e 16.5 miliard lekëve të vjetra.34% e buxhetit është parashikuar të shkojë për investime kryesisht në zonat rurale si dhe do shlyhet përfundimisht borxhi i trashëguar me vlerën e 4.6 miliard lekëve.

Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu u shpreh se mire menaxhimi i të ardhurave dhe ulja e shpenzimeve të panevojshme është reflektuar pozitivisht tek treguesit financiar dhe investimet e kryera gjatë tre viteve të fundit.

Buxheti i vitit 2023 në Bashkinë Lezhë i cili është më i madhi i të gjitha viteve, garanton dhe vazhdimin e punëve të nisura në Turizëm, bujqësi, shërbimin social për shtresat në nevojë, sportin, artin kulturën dhe jetën artistike.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit