VIDEO/ Lezha ndez dritat e festave, qyteti vishet me dekorin festiv! Dhjetëra qytetar i bashkohen ceremonisë

Atmosfera e festave të fundvitit ka trokitur edhe në Lezhë. Qyteti është veshur me dekorin festiv, ndërsa ndezja e dritave u bë përmes një ceremonie të veçante në sheshin "Gjergj Kastrioti".

Pjesë e festës u bënë dhjetëra qytetar mes të cilëve dhe shumë fëmijëve të cilët sfiduan temperaturat e ulëta dhe ju gëzuan atmosferës së krijuar. Në fjalën e tij, kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu uroj të gjithë qytetaret për festat e fundvitit.

Atmosfera magjike me zbukurime dhe drita shumëngjyrëshe të shoqëron në të gjithë qytetin, ndërsa qendra e festimeve do të jetë sheshi "Gjergj Kastrioti" ku gjatë gjithë muaji janë planifikuar të organizohen një sërë aktivitetesh.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • John: 06/12/2023 12:30

    Lazha me vlrera europiane Jo talibane qe mo mundoheni ta beni taliban gezuar shenkollin dhe krishlidjet dhe te gjith shqiparve

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

PD i kërkon Gjykatës së Lartë të zbardhë vendimin e 27 dhjetorit për vulën

PD i kërkon Gjykatës së Lartë të zbardhë vendimin e 27 dhjetorit për vulën