Lezhë/ Akordohen çmimet 'At Gjergj Fishta' në gazetari, botuesi: Surprizë vërtet e këndshme

Aktivitetet kulturore në nder të Fishtës kanë startuar në Lezhë me çmimet në gazetari, akorduar nga Unioni i Gazetareve për 4 personalitete që kanë kontribuar në fushën e gazetarisë dhe publicistikës, si Frano Kulli, Ndue Dedaj, Ndue Dragusha dhe i ndjeri Preg Baloj.

“Ne jemi emocionuar është një surprizë vërtet e këndshme. Falënderoj përzemërsisht degët e unionit, Unionin e Gazetarëve që na kanë në kujtesë edhe neve”, botuesi Frano Kulli.

“Është një nder dhe privilegj shumë i madh për mua, të tërheq një çmim për një mirditor, në një zhanër sa i vështirë, aq edhe interesant siç është reportazhi”, u shpreh gazetarja Aurora Nikolli.

”Është bërë një traditë pothuajse më shumë se 28 vite që emri i At Gjergj Fishtës i referohet kulturës”, tha Aleksandër Çipa, kryetar i Unionit të Gazetarëve.

Të tjera aktivitete kulturore e artistike pritet të zhvillohen gjatë kësaj jave në Lezhë në kuadër të 150-vjetorit të lindjes së At Gjergj Fishtës.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

Ndërtimi nën pushtetin e parave të pista? FMN: Shqipëria të shtojë mbikqyrjen për tregun e pasurive të paluajtshme, sektor me risk