Lezhë, banorët e Ungrejt kundër projektit të varrezave

Zbatimi i një projekti të bashkisë së Lezhës për të rrethuar varrezën publike ka hasur në kundërshtimin e banorëve të fshatit Ungrej.

Ata kanë përzënë punëtorët e kompanisë ndërtuese me pretendimin se kanë shkaktuar dëme në varre, ndërsa kërkojnë nga bashkia të informohen mbi këtë projekt, pasi nuk është vendosur as tabela e punimeve.

"Vite më parë me kontributet e tyre kanë bërë murin rrethues, ndërsa bashkia kërkon ta kthejë në rrethim me tela", thanë ata.

Zyrtarët lokalë pasi u njohën me këtë shqetësim thanë se do të takojnë të hënën banorët e Ungrejt. Ndërsa në faqen e prokurimeve rezulton se tenderin për Rrethimin dhe Sistemimin e Varrezave në të gjitha Njësite Administrative te Lezhës e ka fituar kompania “LODI CONSTRUCTION” me një fond prej 23 321 720 lekësh, ndërsa punimet duhet të përfundojnë brenda tre muajve.

K.T./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?



×

Lajmi i fundit

Mbytet anija me emigrantë afër ishullit grek, rreth 50 të zhdukur

Mbytet anija me emigrantë afër ishullit grek, rreth 50 të zhdukur