Lezhë, qëllon me armë në ajër,
tremb fshatin, arrestohet 27 vjeçari

Lezhë, qëllon me armë në ajër,<br />tremb fshatin, arrestohet 27 vjeçari
Një i ri në Lezhë ka rënë në prangat e policisë, pasi ka trembur gjithë banorët e fshatit.

Në orët e para të mëngjesit 27 vjeçari Dritan Ndreca, në ambientet e jashtme të shtëpisë së tij, ka qëlluar me armë zjarri në ajër disa herë duke terrorizuar fshatin.

Menjëherë në vendngjarje ka mbërritur policia e njoftuar nga banorët të cilët ndiheshin të trembur nga të shtënat me armë.

Gjatë kontrollit që policia ushtroi në banesën e tij, gjeti një armë zjarri automatik , 79 fishekë dhe 2 krehëra, të cilat i sekuestroi në cilësinë e provës.

Menjëherë 27 vjeçari është arrestuar nga policia për veprën penale "Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit" "Prishje e rendit dhe qetësisë publike".

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Automatik, lezhe
Automatiku i gjetur në banesë e Dritan Ndreca

Redaksia Online
E.S / shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë

Akuzat e SHBA, Kina kundërpërgjigjet nga Moska: S’kemi pasur gisht në krizën e Ukrainës, s’kemi furnizuar kurrë asnjë palë