Lezhë, zjarri përfshin masivin pyjor në fshatin Manati (VIDEO)

Një masiv pyjor në fshatin Manati të Lezhës është përfshirë nga flakët këtë të martë (15 shtator).

Zjarri po përhapet me shpejtësi e ndihmuar dhe nga era e fortë.

Zjarrëfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Paraprakisht dyshohet për zjarrëvënie të qëllimshme.

E.D./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

FOTO/ Rama mbërrin në ambientet e teatrit "Petro Marko" në Vlorë, mbledhje me drejtorët e qytetit