Lezhë/ Ftoi mikun për darkë në shtëpi dhe e vuri në gjumë, pronari i restorantit tenton t'i përdhunojë vajzën e mitur

TIRANE - Më 18 janar, një 60-vjeçar u vu në pranga me dyshimet se mund të ketë abuzuar seksualisht me një vajzë të mitur, vetëm 8 vjeç. Shqiptarja.com zbulon detaje nga dosja, provat dhe deklarimet që vunë në pranga V.N nga një fshat i Lezhës, njëherazi pronar i një restoranti n këtë zonë. Me familjen e vajzës së mitur, V.N kishte lidhje miqësie, arsye për të cilën një natë i ka ftuar për darkë në banesën e tij, ku edhe i thënë të qëndrojnë të flenë tek ai.

Sipas dosjes së prokurorisë, "pasi kanë përfunduar darkën, vajza e mitur së bashku me nënën dhe babanë e saj, kanë shkuar të flenë në dhomën e gjumit në shtëpinë e V.N. Por teksa prindërit i kishte zënë gjumi, ai ka shkuar në dhomën e gjumit, ka çuar vajzën e mitur nga gjumi, duke e ftuar në kuzhinë për të shikuar një film. "Pikërisht pasi kanë shkuar të dy në kuzhinë, V.N ka filluar të ngacmojë seksualisht vajzën, ndërkohë që një skenë e turpshme teksa 60-vjeçari tenton ta puthë në buzë është parë dhe nga babai i vajzës, ku i ka thënë: Mos ma prek vajzën”.  Të larguar nga banesa e tij ditën e nesërme, 60-vjeçari nuk është ndalur. Ai i ka shkuar pranë banesës në fshat vajzës së mitur, dhe e ka marrë me makinë për ta shoqëruar për në shkollë.

Më 17 janar 2020 rreth orës 10:05 ishte një njoftim në sallën e policisë së Lezhës që vuri në lëvizje efektivët, psai një automjet në afërsi të shkollës së fshatit po lëvizte me shpejtësi pranë nxënësve duke rrezikuar kalimtarët.

Me mbërritjen në vendin e ngjarjes, policia konstatoi 60-vjeçarin V.N i cili kishte ndaluar automjetin e tij dhe ishte kapur në telat e rrethimit të shkollës dhe po bisedote me një nxënëse duke i thënë fjalët, “hajde zemër, hajde shpirt etj”. Ai është pyetur nga punonjësit e policisë për arsyen e qëndrimit tek shkolla dhe ka thënë se vajzën e ka mbesë. Por me pyetjen e drejtorit të shkollës dhe të mësuesit kujdestar të vajzës së mitur, rezultoi se mes tyre nuk ka lidhje.

Në këto kushte punonjësit e policisë kanë bërë shoqërimin për në komisariat të 60-vjeçarit dhe palëve të tjera. Ishte deklarimi  në polici i vajzës së mitur nën kujdesin e psikologëve, që zbërtheu skenën e rëndë të ndodhur gjatë darkës në banesën e 60-vjeçarit.

Sipas deklarimeve, 60-vjeçari kishte ngacmuar edhe nxënëse të tjera të mitura, duke i ndjekur me makinë dhe duke i drejtuar fjalët "o zemër, o yll".

Ditën që u arrestua nga policia, 60-vjeçarit iu bë edhe testi i alkoolit, ku rezultoi se drejtonte makinën në gjendje të dehur në masën 0.93 mlg/l.

Ndërkohë, ndaj të miturës do të kryhet akti i ekspertimit mjeko-ligjor për të faktuar nëse 60-vjeçari ka kryer marrëdhënie seksuale me të miturën, apo nëse bëhet fjalë për ngacmim seksual.

V.N është në hetim nga Prokuroria e Krujës për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me persona të pazotë për t'u mbrojtur",  "Vepra të turpshme" dhe "Drejtimi i mjetit në gjendje të dehur".

*Raportoi për redaksinë online të Shqiptarja.com, gazetari Elton Qyno

G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento

Komente

 • Laert: 24/01/2020 15:51

  Prijani ate zorren e fishkur ketij katundari plak. Vetem keshtu do te kuptojne derrat qe nuk u bene kurre njerez.

  Përgjigju
 • Kafsha: 24/01/2020 14:05

  Prandaj Enveri izoloi fshatarin e nuk e sillte në qytet sepse bën hatane. Te hyje ne fuqi perseri ligji i Madh i pasaportizimit. Fshatarët jane neandërtalë , nuk behen njerez!

  Përgjigju
  • Bisha: 25/01/2020 17:31

   Kafsha kush ta hoqi kemishen e forces ty se ai meriton varje ne litar?

  • Vlora: 25/01/2020 10:25

   Fshataret ne litar..! Maskarenjt ,njerez te rendomt jan fshataret..!

  • petriti: 25/01/2020 08:26

   @kafsha,Shume rende je miku,kam frike qe nuk ka psikolog qe te ben derman.

  • fshatar pa toke: 25/01/2020 08:24

   or mik (kafsha) e paske emrin sic qenke vet or taj....

  • Aleksander Dodaj: 25/01/2020 04:29

   Z.Kafsha Ti je nji fshatar i rendomet e ndoshta nje pedofil i ndyr ,ti sigurisht nuk je qytetar por thjesht instikti kafsheror te solli ne qytet te hash neper kazanat e plehrave per te mbijetura e per te ndyre qytetin me bajga .Kush je ti qe ofendon fshataret oj ndyrsire ,pse e ke te shkruar ne pasaport se je qytetar,qytetar te ben kultura qe ke marre e jo ku banon.

  • Aksi: 24/01/2020 16:24

   S'jane te gjithe fshataret pedofile, ashtu sikurse s'jane te gjithe qytetaret me pashaportizim qytetare ne tru. Lerini keto budalliqe dhe ruani femijet nga te gjitha anet.×

Lajmi i fundit

John

Inspektoi punimet në bypass-in e Vlorës, Balluku: Po punohet me ritëm të lartë