Liga e futbollit pa përgjigje nga qeveria: Vendosim të hënën

Liga e futbollit pa përgjigje nga qeveria: Vendosim të hënën

Liga Profesioniste e Futbollit në mbledhjet e mëparshme

Vetëm pak ditë më parë kreu i Federatës së Futbollit Armando Duka u shpreh se kishte zhvilluar një takim me kryeministrin Rama dhe se priste shumë shpejt përgjigje pozitive prej tij për kërkesat ekonomike të Ligës së Futbollit që mbajnë peng nisjen e kampionatit.

Por së fundi Liga Profesioniste e Futbollit bën të ditur se akoma nuk ka një përgjigje zyrtare nga ana e Qeverisë për kërkesat e saj.

Për këtë arsye ata do të mblidhen sërish ditën e hënë për të diskutuar për hapat e mëtejshëm që do të ndjekin.

E.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Sifi: 25/10/2020 11:18

  Duka po e kthen FSHF ne ndihme te bisnesit dhe jo ne interes te popullit.Bohkoti dhe po te luhen ndeshjet vazhdon , se njerezit nuk shkojne me ne stadiume ku vazhdon historia e basteve te shorehura dhe nga UEFA

  Përgjigju
 • xoni: 24/10/2020 21:21

  Me kete futboll qe kemi ne me mire te mos filloi fare as te bi ne men me i pa... I keni pa stadnumet gjithmon me 10 ose 20 spektator...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi