Lista e plotë e PS, Rama i 8-i në Durrës dhe Vlorë, jashtë listës Ditmir Bushati dhe Sandër Lleshaj! Fatmir Xhafa e Mimi Kodheli në listë por jo me vend të sigurta

Edi Rama

Zbardhen emrat e plotë të kandidatëve të listave të PS. Ajo që vihet re është se Edi Rama kandidon i 8-i në Durrës dhe Vlorë, ndërsa ka mbetur jashtë liste Ditmir Bushati. Emrat e shumëpërfolur nëse do të futeshin apo jo si Fatmir Xhafa dhe Mimi Kodheli janë në lista por jo në pozicione të sigurta. Kodheli është në vendin e 21 në Tiranë, ndërsa Xhafa në vend të 23 po në Tiranë. Pandeli Majko renditet i 19-i:

Lista e plotë e Partisë Socialiste: 

Qarqet: 

 

Tiranë

 • 1.      Luljeta Bozo
 • 2.      Najada Como
 • 3.      Ervin Bushati
 • 4.      Ogerta Manastirliu
 • 5.      Arben Ahmetaj 
 • 6.      Ulsi Manja
 • 7.      Etilada Gjonaj
 • 8.      Arben Pëllumbi
 • 9.      Elisa Spiropali
 • 10.    Belinda Balluku
 • 11.    Toni Gogu
 • 12.    Etien Xhafaj
 • 13.    Ermonela Felaj
 • 14.    Xhemal Qefalia
 • 15.    Fidel Ylli
 • 16.    Klotilda Ferhati
 • 17.    Alqi Bllako
 • 18.    Eduart Shalsi
 • 19.    Pandeli Majko
 • 20.    Plarent Ndreca
 • 21.    Mimi Kodheli
 • 22.    Dallendyshe Bici
 • 23.    Fatmir Xhafa
 • 24.    Ylli Shehu
 • 25.    Alfred Mmuharremi
 • 26.    Romina Kuko
 • 27.    Edmond Rushi
 • 28.    Spartak Braho
 • 29.    Klodeta Dibra
 • 30.    Ornaldo Rakipi
 • 31.    Bora Muzhaqi
 • 32.    Eljo Hysko
 • 33.    Vaid Shaba
 • 34.    Kledina Skendo
 • 35.    Halit Valteri
 • 36.    Tahir Muhedini

 

Shkodra

 • 1.      Edona Bilali
 • 2.      Paulin Sterkaj
 • 3.      Benet Beci
 • 4.      Ilir Beqaj
 • 5.      Frrok Gjini
 • 6.      Lela Berdica
 • 7.      Pal Peraj
 • 8.      Kristian shkreli
 • 9.      Diana Muriqi
 • 10.    Jona Leqejza
 • 11.    Alda Mema
 • 12.    Kabir Fishta

 

Kukës

 • 1.      Gerta Duraku
 • 2.      Petrit Malaj
 • 3.      Halim Dauti

 

Lezhë

 • 1.      Lindita Nikolla
 • 2.      Eduart Nndreca
 • 3.      Shpresa Marrnoi
 • 4.      Gentian Malotaj
 • 5.      Benard Balaj
 • 6.      Eueda Molla
 • 7.      Erjola Ndoci
 • 8.      Gjon Ndoci
 • 9.      Lina Guri

 

Dibër

 • 1.      Lavdim Krrashi
 • 2.      Aurora Marra
 • 3.      Dionis Ymeri
 • 4.      Melaim Damzi
 • 5.      Spartak Koltraka
 • 6.      Anisa Gjika

 

Durrës

 • 1.      Milva Konomi
 • 2.      Alban Xhelili
 • 3.      Jurgis Çyrbja
 • 4.      Klodiana Spahiu
 • 5.      Ilir Ndraxhi
 • 6.      Rrahman Rrahja
 • 7.      Lefter Koka
 • 8.      Edi Rama
 • 9.      Ana Dhamo
 • 10.    Artan Bitri
 • 11.    Kejda Bejaj Ferra
 • 12.    Arkend Balla
 • 13.    Denis Deliu
 • 14.    Klementina Meçe
 • 15.    Erjon Meka

 

Berat

 • 1.      Hatixhe Konomi
 • 2.      Bardhyl Kollçaku
 • 3.      Fadil Nasufi
 • 4.      Nasip Naco
 • 5.      Blendi Klosi
 • 6.      Sara Satka
 • 7.      Jurgen Pushi
 • 8.      Klajdi Qama
 • 9.      Rabushe Hoxha

 

Fieri

 • 1.      Erion Braçe
 • 2.      Petro Koçi
 • 3.      Lindita Buxheli
 • 4.      Bashkim Fino
 • 5.      Baftiar Zeqo
 • 6.      Antoneta Dhima
 • 7.      Bujar Çela
 • 8.      Ismet Beqiraj
 • 9.      Tatjana Pirro
 • 10.    Gramoz Ruçi
 • 11.    Robert Bitri
 • 12.    Mirza Petushi
 • 13.    Arber Arapi
 • 14.    Sokol Krasniqi
 • 15.    Esiola Hoxha
 • 16.    Erges Krakolli
 • 17.    Adela Hysenaj
 • 18.    Nimet Musai

 

Gjirokaster

 • 1.      Mirela Kumbaro Furrxhi
 • 2.      Laert Duraj
 • 3.      Bledar Çuci
 • 4.      Artemis Malo
 • 5.      Kosta Garo
 • 6.      Kjara Adhami

 

Elbasan

 • 1.      Evish Kushi
 • 2.      Klevis Xhoxhi
 • 3.      Bsiaj Ajazi
 • 4.      Desantila Tahiraj
 • 5.      Sajmir Hasalla
 • 6.      Florenc Spaho
 • 7.      Luan Duzha
 • 8.      Taulant Balla
 • 9.      Albana Hana
 • 10.    Enver Rroshi
 • 11.    Briseida Gjoza
 • 12.    Marsida Hyseni
 • 13.    Shkelqim Bullari
 • 14.    Kristaq Skenderi
 • 15.    Endri Pepa

 

Korçe

 • 1.      Eni Zaka
 • 2.      Ilirian Pendavinji
 • 3.      Blerina Gjylameti
 • 4.      Ilir Topi
 • 5.      Olta Xhaçka
 • 6.      Niko Peleshi
 • 7.      Edlira Bode
 • 8.      Bledi Çomo
 • 9.      Besa Spaho
 • 10.    Dhora Dajko
 • 11.    Arian Jaupllari
 • 12.    Vasil Sterjovski

 

Vlorë

 • 1.      Pranvera Resulaj
 • 2.      Anduel Tahiraj
 • 3.      Vullnet Sinaj
 • 4.      Anila Denaj
 • 5.      Niko Kuri
 • 6.      Ilir Metaj
 • 7.      Damian Gjiknuri
 • 8.      Edi Rama
 • 9.      Teuta Rama
 • 10.    Ervis Mocka
 • 11.    Alket Hyseni
 • 12.    Laura Ferhati

K.T./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Një ditë pas dorëheqjeve masive, ‘i vihet kyçi’ PD-së së Korçës! Qytetarët: Shkak Basha, vetëm gishtat ngre lart dhe asgjë