LISTA/ Kombëtare rinore, Hansi Flick ndryshon Gjermaninë për Euro 2024

LISTA/ Kombëtare rinore, Hansi Flick ndryshon Gjermaninë për Euro 2024

Hansi Flick

Kombëtarja gjermane e futbollit do luajë tre ndeshje miqësore në datat e lira të UEFA-s. Në 12 qershor, gjermanët përballen me Ukrainën, teksa në 16 luajnë kundër Polonisë dhe në 20 kundër Kolumbisë.

Trajneri i "Panzerave", Hansi Flick ka bërë me dije edhe listën e futbollistëve që do ketë të gatshëm për këto ndeshje. Janë lënë jashtë disa emra të mëdhenj si Thomas Muller, Marco Reus. Jashtë edhe Serge Gnabry, i cili është i dëmtuar dhe Mario Gotze, i cili do të luajë të shtunën në finalen e Kupës së Gjermanisë kundër Dortmundit.

Rikthehen lojtarë si Antonio Rudiger, Leroy Sane, Robin Gosens dhe Jamal Musiala, të cilët humbën ndeshjet e fundit kundër Perusë dhe Belgjikës në mars.

Lista e lojtarëve

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

FORMACIONI ZYRTAR/ Sylvinho zgjedh 'luftëtarët', Rey Manaj lë në stol Brojën! Balliu nga minuta e parë kundër Spanjës

FORMACIONI ZYRTAR/ Sylvinho zgjedh 'luftëtarët', Rey Manaj lë në stol Brojën! Balliu nga minuta e parë kundër Spanjës