Lista Serbe paraqet dy kërkesa për tërheqjen e protestuesve serbë në ndërtesat komunale në veri të Kosovës

Lista Serbe paraqet dy kërkesa për tërheqjen e protestuesve serbë në ndërtesat komunale në veri të Kosovës

Përfaqësuesit e Listës Serbe kanë paraqitur dy kërkesat e tyre për tërheqjen e protestuesve të cilët janë mbledhur para ndërtesave komunale në veri të Kosovës.

Goran Rakiç duke folur nga Zveçani ka kërkuar që të kryetarët e rinj të komunave të shkojnë në shtëpitë e tyre dhe gjithashtu forcat speciale të Kosovës të tërhiqen nga ndërtesat komunale sepse nuk janë stacione policie.

"Kërkesat tona janë që sherifët - siç e quajnë veten - të paligjshëm, të shkojnë në shtëpitë e tyre dhe t'i udhëheqin të afërmit e tyre. Dhe, të gjitha njësitë speciale në ndërtesën e komunës, përreth komunës, të tërhiqen në jug, sepse ky nuk është stacion policie, është bashki e qytetit", tha Rakiq, duke folur nga Zveçani.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Tensionet në veri të Kosovës, protestuesit serbë përplasen me KFOR, 25 ushtarë të plagosur! NATO: Sulmet të papranueshme


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Festivali i Dancit e seminari me të rinjtë, Preljocaj në Opera: Kontributi im, për të përforcuar lidhjet! E gjej vendin më të përparuar! Rroftë Shqipëria

Festivali i Dancit e seminari me të rinjtë, Preljocaj në Opera: Kontributi im, për të përforcuar lidhjet! E gjej vendin më të përparuar! Rroftë Shqipëria