Liverpool bën goleadë në derbi, United thyen Mourinho-n,fitojnë Chelsea e Leicester

Liverpool-i dëfren dhe fiton derbin ndaj Everton me goleadë duke koleksionuar 32 ndeshje pa humbje në Premier League. Në javën e 15-të në “Anfieled Road” të kuqtë edhe pse me disa lojtarë stoli “shtypën” rivalët e qytetit 5-2. Origi shënoi dy gola shumë të bukur, një tjetër e shtoi Xherdan Shaqiri që ishte titullar. Sadio Mane u zgjodh edhe lojtari i ndeshjes pasi dhuroi dy pasime për gol dhe një tjetër e shënoi vetë ndërsa Wijnaldum mbylli llogaritë. Me 43 pikë Liverpool kryeson bindshëm Premier League dhe i mban larg rivalët.

Rikthimi i Jose Mourinhos në “Old Traford” ishte i hidhur. Tottenham i portugezit u mposht 2-1 nga Manchester United. Heroi i “djajve të kuq” ishte sulmuesi Marcus Rashford që realizoi dygolësh në minutat 6 dhe 49-të. Gjelave të Londrës nuk u mjaftoi goli fantastik i Dele Alli.

Tek fitorja është rikthyer edhe Chelsea që mposhti 2-1 në Londër,  Aston Villa-n falë golave të Abraham dhe Mount. Blutë forcojnë pozitat në vend të katër në zonën Champions.
7 fitore radhazi numëron Leicester City që po mahnit edhe këtë sezon duke mbetur në vend të dytë. Skuadra e Rodgers fitoi 2-0 ndaj Watford./ Pergatiti Andi Kapxhiu

  • Sondazhi i ditës:

    Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Reperi Getoar Selimi në zi, humb njeriun e shtrenjtë