Liverpool dhe Tottenham fitojnë me goleadë, City mposhtet sërish

Liverpool dhe Tottenham fitojnë me goleadë, City mposhtet sërish

Mohamed Salah

Manchester City ka marrë humbjen e dytë radhazi pasi është mposhtur 2-1 nga Leicester. Një javë më parë të besuarit e Guardiolës humbën ndaj Crystal Palace, ndërsa për t’u theksuar është edhe fakti se Leicester në ndeshjen paraardhëse mori 3 pikët kundër Chelsea-s.

United ndërkohë ka marrë fitoren e dytë nën drejtimin e Solskjaer. “djajtë” kanë mposhtur 3-1 Hudersfield në “Old Traford” me golat e Matic dhe Pogba-s dy herë. 

Fitore edhe për Liverpool, që vijon të ecë më hapin e kampiones. “The Reds” kanë shkatërruar 4-0 Neëcatle falë golave të Lovren, Salah, Shaqirit dhe Fabinho-s. Po kaq frikshëm vijon edhe Tottenham, që sot për 3 pikët ka poshtëruar 5-0 Bournmouth. Pas 19 javësh kampionat “spursat” e Pochetino-s renditen të dytët me 45 pikë, 6 më pak se Liverpool-I kryesues. Ndërsa Arsenal është ndalur këtë javë në fushën e Brighton & Hove Albion në barazim 1-1 dhe mbeten në vendin e 4-t me 38 pikë.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!