Llalla i shpëtoi Vettingut/Gazetari: T’i gëzojë miliona euro, erdhi nga Gramshi me valixhe druri e sot jeton me 'Range Rover'

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla

Vendimi i Komisionit të Posaçëm të Apelimit, për të përjashtuar ish-kryeprokurorin nga procesi i Vettingut, ka ngjallur një sërë regimesh të forta. Një prej tyre është edhe gazetari Denis Dyrnjaja i cili ka përcjellë revoltën e tij përmes një statusi në rrjetet sociale.

Dyrnjaja ndër të tjera shkruan:

Hehe shpëtoi Adriatik Llalla.

Nuk do shkojë për vetting dhe për rrjedhojë do t’i gëzojë të gjitha pasuritë e paligjshme që ka vënë në mënyrë abuzive gjatë ushtrimit të detyrës si Kryeprokuror i Republikës.

Dmth s’ka problem mjafton që largohesh me dëshirë nga sistemi i drejtësisë që e ke përdorur si biznes privat dhe ato që ke përfituar abuzivisht i gëzon pa problem.

Ti gëzojë Tiku dhe familja e vet pasuritë dhe miliona euro që bëri pasi erdhi nga Gramshi me valixhe druri ndërsa tani jetojnë me Range Rover dhe Louis Vuitton.

Denis Dyrnjaja, gazetar

 • Sondazhi i ditës:

  Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?

Komento

Komente

 • katunari: 12/06/2018 11:25

  O Denis ma merr mendja do jesh ndonje pabuks qe te vjen inat se nga erdhi llalla. gazetar super injorant qe nuk di ca te thote the tregon erdhi nga gramshi erdhi nga librazhdi..ske faj ti se doje ndonje nga tropoja qe te vinte te vizitonte gruan se keta nga gramshi jan njerez me kulture dhe jo brek grizur si puna jote ...duhet qe llalla te gjente ndonje pune me te mire ty si pershembull ti bije b,,,,, p........ gazetar.

  Përgjigju
 • Dhskks: 12/06/2018 07:40

  Denisi vemje e shpifur,mbolli dhe floket, kakaris edhe si analist tani,po merret edhe me gjeopolitike,po edhe tema te spirituales e sociales,po edhe ia citojne statuset ne facebook,..kujtoj çanin: shih ca mbiemri ka ku, dyrnjaja ahahahah

  Përgjigju
 • Hasan Pordha: 12/06/2018 00:43

  Ky eshte (pa) drejtesia qe ne duam.

  Përgjigju
 • Tahipi: 12/06/2018 00:21

  Se mos esht I vetmi , po me gramshin çkini xhanem , sikur te ishte qytet Serb

  Përgjigju
 • Shunden-Bunden: 11/06/2018 22:21

  Ti gezoje ne Tufine a ne Sharre.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Nëndrejtoresha e COVID 2, Bala: Për 1 vit e gjysmë 2500 shtrime! Më të prekur meshkujt, tetor-janar 2020 luftë brenda spitalit! Vera pa stres, s’do kemi më valë të madhe