Llokma me sherbet / Petullat më të mira që mund të keni provuar nga zonja Albana

Llokma me sherbet

Përbërësit:

Për brumin:

 • 2 gota ujë
 • 3 gota miell
 • 1 lugë maja e thatë
 • 1 lugë sheqer
 • 2 lugë vaj ulliri
 • 1 lugë kafeje kripë

Për sherbetin:

 • 2 gota e gjysmë sheqer
 • 2 gota ujë

Përgatitja:

Krijojmë brumin dhe e lëmë të vijë. Vendosim në një qese masën e brumit, presim qoshen e qeses dhe lëshojmë brumë sa një kokërr arrë në tigan me vaj. I lëmë të skuqen me vaj bimor, më pas i kalojmë në sherbet dhe i heqim.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?×

Lajmi i fundit

Kuvendi seancë plenare në nder të presidentes së Sllovenisë, Musar: Diplomacia, rol kyç për t’i dhënë fund konflikteve

Kuvendi seancë plenare në nder të presidentes së Sllovenisë, Musar: Diplomacia, rol kyç për t’i dhënë fund konflikteve