LSI depoziton për regjistrim në Gjykatë ndryshimin e emrit në 'Partia e Lirisë'

LSI depoziton për regjistrim në Gjykatë ndryshimin e emrit në 'Partia e Lirisë'

Ilir Meta

Pas Rithemelimit edhe LSI është paraqitur në Gjykatë, ReportTv mëson se më dt.1.8.2022 është paraqitur kërkesë për depozitim aktesh nga LSI.

Gjyqtari dhe data e gjyqit s’janë caktuar ende.

Përmbajtja e kërkesës depozituar në gjykatën civile tiranë është "kërkese për depozitimin e akteve te vendimeve te marra nga Konventa Kombëtare e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, mbajtur me dt. 25.07.2022".

Në këtë konventë u ndryshua emri nga LSI në PL ‘Partia e Lirisë’ dhe drejtuesit politik.

Kujtojmë se Meta mori ‘timonin’ e partisë së Lirisë një ditë pasi la zyrën e presidencës. Meta ndryshoi emrin e partisë së tij ndërsa Monika Kryemadhi dha dorëheqjen si kryetarja e LSI-së.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol