POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Luciano Spalleti qëndron tek Inter/ Ndeshja me Parmën nuk është deçizive për të

Tranjeri i Interit Luciano Spalleti

Viti 2019 ende nuk ka rregjistruar asnjë fitore për skuadrën e Interitëra të shumtë përfolën se ndeshja e radhës do të ishtë vendimtare për Spalletin,  tranjerin e Interit, kishte nga ata që thonin se ndeshja kundër Parmës ishte si një ultimatum për të nëse nuk arrihet fitorja ndaj Parmës ai do të shkarkohet nga klubi.

Beppe Marota, drejtori sportiv i Interit, i ka mohuar të gjitha zërat që qëndrimi i Luciano Spallettit varet nga rezultati i ndeshjes me Paraman. Marota ka diskutuar në dhomat e zhveshjes me Spalletin për rreth 20 minuta dhe I pyetur për këtë ai ka thënë se ka diskutuar për motive të tjeraai u shpreh kështu në lidhje me diskutimin : Kishte diskutime pas ndeshjes, që është normale edhe nëse fitohet apo humbet.

 "Nuk është absolutisht e vërtetë se loja Parma është vendimtare për Spallettin. Ne e pranojmë se ky është një moment i vështirë për Interin. Ne jemi në një periudhë kalimtare të sezonit, pasi janë 16 ndeshje për të luajtur dhe aktualisht ne jemi në vendin e tretë. Është e vërtetë, forma jonë rënë pak së fundmi, por mund të mbështetemi në një klub i fortë dhe një skuadër konkurruese e një trajner i cili është shumë i aftë. Ne do të dalim prej saj"krize" më të fortë. " u shpreh Marota.

 

Al.Çe/Shqiptarja.com
Komento